איך בונים תדמית בעזרת עיצוב שיער נכון ?

לאורך כל ההיסטוריה הקנו לשיער תכונות וסמלים שונים. לפי סיפור שמשון שיער הוא מקור כח. עפ"י המיתוס, יופייה של קליאופטרה חולל דמיונות ויצרים רבים שבכולם היא מפתה הודות לשיערה השופע והדרמטי. בימי הביניים שיער שופע נחשב נשי ומיני, וגבירות החצר היו מתהדרות בשער ארוך הקלוע לצמות. שער שופע נחשב מיני, כריזמטי וכוחני, בעוד שהעדר שיער נחשב פתולוגי, חולני וחלש.

 

גם בזממנו לשיער יפה יש השפעה רבה, שיער יכול לעשות לך את השבוע, ו"שיער רע" יכול להחמיץ לך יום שלם. שיער הוא לא מגן מקור על הפדחת, הוא הצהרת תדמית.

 

אז איך משתמשים בשיער לבנות תדמית נכונה? הרעיון הוא להתאים את תספורת השיער למבנה הפנים בכדי לקבל מראה אסתטי שלם. התספורת מותאמת על ידי הספרים לפי מספר קריטריונים. קודם כל, בחירת התספורת או התסרוקת צריכה להתבצע לפי איכות השיער ומבנה הפנים שלך. אם יש לך שיער עבה, דעי שיישנן תספורות שלא תתאמנה לך. אם שערך דק מאוד תצטרכי לבחור תספורת עם נפח. אם יש לך שיער שנוטה להתבלגן, תלכי על תספורת מוארכת.

 

פנים "אליפסה" נחשבות למושלמות במכינה אסתטית. לנשים עם פנים בצורת אליפסה תתאים כל תסרוקת.
 

לפנים עגולות מומלצת תסרוקת שהבסיס שלה מתרחב מהאוזניים מעלה. בצורה זו ניתנת הארכה לפנים. את השיער בחלקו העליון של הראש יש להרים, ולהשאיר בצדדים כמות קטנה ממנו. מומלצת גם תספורת א- סימטרית, פוני לצד, או נטייה של רוב השיער לצד. לא מומלץ – לחלק את השער לשני צדדים.

 

לפנים מרובעות תתאים בעיקר תספורת או סידור א - סימטרי. על התסרוקת להרים את קו המצח. מומלצת גם תספורת "נופלת" של שיער גלי כשהאוזניים פתוחות למחצה. לא מומלץ – פוני ארוך ותסרוקות סימטריות.

פנים בצורת משולש  את צריכה לבחור תספורת, שהצד הכי רחב שלה יהיה בקו האמצע של האוזן. מומלצת גם תסרוקת עם פוני ארוך לצד. לא מומלץ- להדגיש את הלחיים הרחבות, בפוני קצר או במשיכת השער לאחור.

פנים מלבניות או מוארכות תספורת המכסה את האוזניים, כשהשיער נותר פזור. מומלץ גם פוני עבה עד הגבות על מנת לתת תחושה של הקצרה לפנים. לא מומלץ - שיער ארוך וישר.

עבור לתוכן העמוד